Umíte využít funkce instagramu na 100%?

Pokud jste aktivním uživatelem této platformy, zřejmě jste už na několik triků, jak více zlepšit váš profil přišli. Ale existují doufám, že existují i ty, které jste ještě neobjevili a které po přečtení tohoto článku třeba i využijete.

1. BIO

Vaše bio se nachází pod vaší profilovou fotkou a jménem na vašem profilu. Nejčastější se využívá ke krátkému popisu toho, co váš profil nabízí. Pokud se chcete stát kreativním tvůrcem, měli byste ho obohatit o salvu smajlíků, ale třeba i jiným písmem. Na webovém prohlížeči si najděte jakoukoliv stránku, která umožňuje fontování písmen. Stačí do vyhledávače zadat například stránku https://igfonts.io/, nebo https://instafonts.io/, kde jednoduše zadáte vaše slova, která jen zkopírujete do svého bia a ejhle, najednou je váš popis profilu opravdu originální.

2. INSTASTORY

Instastory bychom mohli věnovat celý článek, protože skrytých možností je tu hafo. Představíme si tedy několik z nich.

1) Jak sdílet svůj i příspěvek jiných na instastory

Jednoduše si najedete na fotku, kterou chcete sdílet a ve spodní části na pravo objevíte šipečku. Na tuto šipku kliknete a zvolíte první možnost – sdílet do příběhu.

2) Hrátky s barvami a textem

Instagram v poslední době inovuje volby textů, jejich pozadí i řádkování. Nebojte si s tímto pohrát. Dále také umožňuje najít přesně barvu obsaženou ve sdílené fotografii.

3) Skrytí příběhu

Pokud je mezi vašimi sledujícími člověk, kterému chcete svůj příběh skrýt. Není problém. Stačí přejít v nastavení do sekce „Nastavení příběhů“.

4) Vkládání samolepek

Instagram také umožňuje sdílet samolepky, které můžou vyjadřovat datum, počasí, ale také například proklik na vkládání otázek, které vám vaši fanoušci zasílají, nebo také označení místa, kde se právě nacházíte.

3. Upozornění na příspěvky

Pokud jste horlivým sledujícím jedné osoby a nechcete si nechat ujít žádný z jeho příspěvků a instastory, jednoduše si najeďte na jeho profil a v horním pravém rohu objevíte tři tečky – na ty kliknete a mezi volbami bude právě i upozornění na sdílený obsah.

4. Ukládání příspěvků

Narazili jste na příspěvek, ke kterému byste se později chtěli vrátit? Je to snadné. Instagram vám automaticky vytvořil galerii, kam můžete své příspěvky ukládat. Příspěvek uložíte tak, že kliknete na stuhu, která se nachází v pravém dolním rohu příspěvku.